Ontwikkel je sneeuw- en ijstechnieken. Ga mee met de gevorderden cursus sneeuw en ijs naar de Monte Rosa en Gran Paradiso. Je gaat tijdens deze cursus op pad in twee prachtige gebieden aan de Italiaanse kant van de West-Alpen waarbij meerdere vierduizenders beklommen worden. Op het programma staan de Pyramide Vincent (4250 m), de Signalkuppe (4554 m) en natuurlijk de Gran Paradiso (4061 m). Halverwege de week wissel je van gebied. Natuurlijk werk je tijdens deze alpiene gevorderdencursus ook aan je technieken en oefen je het klimmen in ijs, zekeringen plaatsen en reddingstechnieken, en je diept deze verder uit.
De week start in het Monte Rosa-massief. Na een materiaalcheck pak je de kabelbaan naar Punta Indren. Een mooie aanlooptocht brengt je naar de Capanna Gnifetti, waar de eerste oefeningen volgen: touwtechniek, knopen, tochtvoorbereiding en het lopen met stijgijzers. Vanuit de hut maak je tochten naar onder meer de Pyramide Vincent (4215 m) en de Signalkuppe (4554 m). Natuurlijk oefenen we ook uitgebreid de benodigde technieken.
We wisselen van de Monte Rosa naar het Gran Paradiso gebied en gaan naar de Rifugio Chabod om ook de de Grand Paradiso te beklimmen.
Goed voobereid en geacclimatiseerd beklimmen we de 4062 meter hoge Gran Paradiso, de sneeuwkoningin met de Madonna op de top (vergeet je camera en topvlag niet) torent hoog uit boven het nationaal park.
De laatste dag gaan we nog oefenen op de gletsjer. Na een intensieve week vol praktijkoefeningen leer je niet alleen nieuwe technieken, maar ook hoe en wanneer je ze veilig toepast. Een stevige stap in je ontwikkeling als gevorderd alpinist.
Niet-leden kunnen de reis boeken. We maken je dan lid van de NKBV en je ontvangt hiervoor een aparte factuur. Tijdens het boekingsproces (in stap 2) ga je akkoord met het NKBV lidmaatschap.
Als je met Bergsportreizen op pad gaat, dan ben je altijd onderweg met gekwalificeerde begeleiding. Daarmee ben je verzekerd van een leuke, maar vooral veilige bergsportvakantie. Op deze activiteit worden UIAGM Berggidsen ingezet.
UIAGM-Berggids
Alleen officiële, gediplomeerde berg- en skigidsen mogen in de Alpenlanden en in veel andere landen werkzaam zijn als gids. Een Berggids beschikt over de hoogst haalbare kwalificatie in de klim- en bergsport en heeft uitgebreide kennis over veiligheid in de bergen, de laatste stand der techniek en een grote gebiedskennis. Een Berggids is aangesloten bij de internationale gidsenbond UIAGM/IVBV/IFMGA. Waar een berggids wordt ingezet is de voertaal Duits, al kunnen veel gidsen ook prima Engels en soms zelfs enkele woorden Nederlands.
Aantal deelnemers
Min. 6/max. 6
Maximaal 3 deelnemers per gids
De cursus gaat ook door met 3 deelnemers en 1 gids
Klimtechnische uitrusting
Bergsportreizen zorgt voor de klimtouwen.
Wat neem je zelf mee
Schoenen
Voor de gevorderdencursus zijn stijgijzervriendelijke schoenen verplicht. Dit zijn schoenen die vallen in de C-categorie. Heb je stijgijzervaste schoenen (C/D of D schoenen) dan zijn deze natuurlijk ook goed! De schoenen moeten wel in goede staat verkeren en de zolen mogen geen afgesleten profiel hebben.
Indien je schoenen gaat kopen zou je de aanschaf van stijgijzervaste schoenen (C/D of D-schoenen) in overweging kunnen nemen. Als je door wilt stromen naar een vergevorderden cursus sneeuw en ijs is het hebben van stijgijzervaste schoenen namelijk verplicht.
Overige uitrusting
Bergsportmateriaal huren
Voor het huren van materiaal kun je terecht bij het Bever verhuurcenter.
Overnachten in hutten
Op onze cursussen en tochten overnacht je in een berghut. Ze variëren van primitief tot vrij comfortabel, wat vaak overeenkomt met de hoogte van de hut. Hoe lager gelegen, hoe makkelijker om voorzieningen aan te leggen, hoe luxer. In hutten komen veel verschillende bergsporters na een lange dag bij elkaar. Lekker bijkomen of spelletjes spelen in de gezamenlijke ruimte en daarna genieten van een voedzame maaltijd. In een hut is het heel gezellig. Je stapt even terug in de tijd en bent er echt op vakantie.
In berghutten hanteren huttenwaarden een paar regels om het samenleven met andere bergsporters gemoedelijk en de hut netjes en leefbaar te houden. Zo mag je soms in de algemene ruimtes nog wel in met je bergschoenen aan, maar het betreden van de slaapruimtes met bergschoenen is not done. In speciale ruimtes wissel je je bergschoenen vol sneeuw, modder en kiezels in voor een paar huttensloffen. In Zwitserse en Franse hutten liggen sloffen die iedereen mag gebruiken, in andere hutten moet je ze zelf meenemen. Ook pickel en stijgijzers laat je achter, zodat je het interieur van de hut niet beschadigt. De huttenwaard wijst je een slaapplaats toe.
Hoewel je in de meeste berghutten geen culinaire hoogstandjes moet verwachten, wordt het eten in de hut steeds beter. Met dieetwensen als vegetarische maaltijden wordt doorgaans rekening gehouden als je deze bijtijds doorgeeft. Houd er wel rekening mee dat je in hooggelegen hutten die lastig bereikbaar zijn, minder tot geen keuze hebt in wat je eet. Wassen kan met een beetje geluk aan een kraan met warm water, maar steeds vaker kun je tegen betaling douchen. Na het avondeten plan je de tocht voor de volgende dag en pak je alvast je rugzak in. Om tien uur gaat het licht uit en geldt Hüttenruhe. Handig dus om een hoofdlamp bij je te hebben voor als je 's nachts naar de wc moet of 's ochtends vroeg opstaat.
Je gaat hier overnachten:
Rifugio Gnifetti
Exclusief
Conditie en kracht
Tijdens een week in de bergen ben je elke dag in beweging, meestal boven de 2000 meter. Hoe beter je conditie is, hoe meer je kunt genieten. Je zult veel meer plezier ervaren als je fit de bergen in gaat, want je loopt vaak meerdere uren achter elkaar over rots, sneeuw en gletsjers. Je kunt in Nederland al flink aan je conditie, kracht en een goede balans werken. Het kost je ongeveer vier maanden om een goede basisconditie op te bouwen, dus we raden je aan op tijd te beginnen. We helpen je op weg met oefeningen en trainingsschema's.
Conditie opbouwen Oefeningen: Fit de bergen in
Workshops
Om je goed voor te bereiden op je cursus of tocht, organiseren we in Nederland en België een aantal workshops zoals weerkunde, GPS, touwtechnieken. Hiermee leg je een goede basis voor het echte werk in de bergen.
Je beheerst klim- en touwtechnieken in de basis en weet je weg te vinden in de bergen, maar wil méér. Dan is een gevorderdencursus iets voor jou. Tijdens de alpiene gevorderdencursus, oftewel C2 voor volwassenen en J2 voor jeugd, bouw je de opgedane kennis uit de basiscursus (C1/J1) verder uit.
Je leert klimmen in tweedegraads alpien terrein met derdegraads passages. Daarbij maak je kennis met de benodigde technieken en materialen. Zowel onderweg als in de hut leer je over de zekerings- en reddingstechnieken. Na de C2-cursus heb je meer kennis over touwgroepen, routeplanning en oriëntering en ken je diverse zeker- en reddingstechnieken. Om deel te kunnen nemen moet je de C-I cursus met succes hebben doorlopen of gelijkwaardige ervaring hebben.
Techniekschema
In het techniekschema staan de aan te leren technieken van de cursus vermeld. Natuurlijk wordt er tijdens de cursus ook aandacht besteed aan o.a. kaart en kompas (en eventueel GPS), tochtplanning en alpiene gevaren.